Nenovērtējamā veļas mašīna – ko gan mēs bez tās darītu? Uz veļas mašīnu ikdienā paļaujas gandrīz katrs no mums, bet vai droši zini, ka pilnībā izmanto tās sniegtās iespējas? Esam apkopojuši dažas noderīgas veļas mazgāšanas viltības, lai tu varētu kļūt par īstu veļas mazgāšanas lietpratēju – no veļas mašīnas problēmu novēršanas līdz tam, cik bieži jāmazgā dažādi apģērbi.

VEĻAS MAŠĪNAS LIETOŠANAS VILTĪBAS

20 PADOMI,
KAS PADARĪS TEVI PAR
NEPĀRSPĒJAMU MAZGĀTĀJU!

Izplatītākās veļas mašīnu problēmas un kā tās NOVĒRST

Ūdens neizplūst no mašīnas...

Veļas mašīna ir pilna ar ūdeni, kas no mašīnas neizplūst. Tas parasti nozīmē, ka sūkņa filtrs vai kanalizācijas caurule ir aizsērējusi.

Risinājums:

Izslēdz veļas mašīnu ar galveno slēdzi vai atvieno to no rozetes un atrodi filtru mašīnas labajā pusē pie grīdas. Lai izņemtu un iztīrītu filtru, izlasi mūsu pamācību sadaļā “Noderīgi ceļveži” šīs lapas apakšā. Ja tas nelīdz, pārbaudi, vai ūdens novadīšanas šļūtene nav saspiesta, saliekta vai savērpta, un vai kanalizācijas caurule, kurai tā pieslēgta, nav aizsērējusi.

Durvis neveras vaļā!

Programma ir beigusies, mašīnā redzama tīri izmazgātā veļa, taču durvis joprojām ir slēgtas.

Risinājums:

Pie kontaktdakšas izslēdz mašīnu, 60 sekundes nogaidi un ieslēdz to atpakaļ. Ja tas nelīdz vai arī ja veļas mašīnā joprojām redzams ūdens, seko mūsu pamācībai sadaļā “Noderīgi ceļveži” šīs lapas apakšā.

Mašīna centrifūgas cikla laikā pārvietojas...

Vai tava veļas mašīna lēkā pa vannasistabu un dārd kā pērkons? Šo problēmu var novērst vairākos veidos.

Risinājums:

Pārbaudi, vai veļas mašīna stingri un horizontāli stāv uz visām kājiņām un vajadzības gadījumā tās pieregulē. Pārbaudi, vai grīda ir cieta – veļas mašīnu nedrīkst likt uz paklāja. Slīpa vai nestabila veļas mašīna centrifūgas cikla laikā var pārvietoties, radot dažādus bojājumus. Pārbaudi veļas mašīnas kājiņas un pārliecinies, ka arī tās ir vienā līmenī. Tāpat centies nepārpildīt mašīnu, jo tas var izjaukt iekārtas līdzsvaru.

Izmēģini
PROGRAMMAS
ārpus savas komforta zonas

Mazgāšana ar rokām
izmanto šo ciklu, lai pasargātu trauslākos apģērba gabalus.
Gultasveļa/segas
augsta temperatūra un vidējs griešanas ātrums.
Ātrā mazgāšana
lieliski der nelielam viegli netīras veļas daudzumam.
Iepriekšējā mazgāšana
vai gribi atbrīvoties no noturīga traipa? Izmanto iepriekšējās mazgāšanas programmu kopā ar traipu tīrīšanas līdzekli, un pēc tam mazgā veļu kādā no parastajiem cikliem.
Antialerģijas
samazina kaķu, suņu un ziedputekšņu alergēnu, kā arī baktēriju un sēnīšu daudzumu.
Vilna
lieliski noder ziemas mēnešos: mazgā adītos apģērba gabalus maksimāli saudzīgi.
Pretkroku
noder, ja nav iespējas veļu uzreiz izkārt. Turklāt vienmēr ir patīkami mazāk gludināt.

Palīgā!
Mana veļas
mašīna OŽ!

“Es ieteiktu veļas mašīnu laiku pa laikam iztīrīt. Tajā var sakrāties mīkstinātājs, mazgāšanas līdzekļi un netīrumi, kas rada nepatīkamu smaku. Mašīna jātīra ar veļas mašīnai paredzētu tīrīšanas līdzekli. To var vienkārši ieliet vai iebērt veļas mazgāšanas līdzekļiem paredzētajā vietā un ieslēgt augstas temperatūras programmu, neliekot mašīnā veļu.”
Tom McGarry Beko veļas produktu nodaļas vadītājs
Iztīri veļas mazgāšanas līdzekļa atvilktni
Dari to vismaz reizi nedēļā, lai iztīrītu mazgāšanas līdzekļa paliekas, kas ar laiku var sākt smakot un pelēt.
Pievērs uzmanību paštīrīšanas funkcijām
Daudzas Beko veļas mašīnas ir aprīkotas ar paštīrīšanas funkciju, piemēram, DrumClean+, kas novērš baktēriju vairošanos un iztīra veļas mašīnu 70°C temperatūrā.
Pēc lietošanas atstāj durvis atvērtas
Atstāj veļas mašīnas durvis vaļā, lai veļas mašīnā varētu ieplūst gaiss; atstājot durvis ciet, mitrumā var savairoties baktērijas.
Pēc katras mazgāšanas reizes noslauki durvju blīvējumu
Pēc katras mazgāšanas reizes ar tīru, sausu drāniņu noslauki durvis un blīvējumu. Blīvējumā palikušais ūdens ātri var sākt nepatīkami smakot.

Mazgāšanas padomi,
kas mainīs
tavu dzīvi!

Pieliec punktu zeķu pazaudēšanai
Mazgā zeķubikses un sporta zeķes tīkliņā vai vecā spilvendrānā, lai tās pasargātu un mazākās zeķītes cikla beigās netiktu aizskalotas prom.
Aizver rāvējslēdzējus
Tā darot, rāvējslēdzēji veļas mašīnā nevarēs saplēst citus apģērba gabalus. Pārbaudi arī, vai kabatās nav palikušas monētas, salvetes vai atslēgas... visi šie priekšmeti var nemanīti iekļūt veļas mašīnā un radīt dažādas problēmas.
Viegli atbrīvojies no sviedriem
Pirms met kreklu mašīnā, ierīvē sasviedrētajās vietās nedaudz baltā etiķa – tas ir vienkāršs, taču efektīvs traipu tīrīšanas līdzeklis.
Izgriez džinsas otrādi
Tā tu neļausi audumam izbalēt un samazināsi iespējamību, ka krāsa sasmērēs citu kopā mazgāto apģērbu.
Noderīgs padoms
Pārāk liela veļas daudzuma mazgāšana var traucēt veļas mašīnas darbību un saīsināt tās mūžu. Pēc veļas mašīnas piepildīšanas tev būtu jāvar ērti ievietot tās augšpusē visu plaukstu.
Pārbaudi, vai apģērbs krāso
Samitrini kādu sava jaunā, krāsainā apģērba gabala vietu un piespied tai baltu salveti vai tīru drāniņu. Ja uz salvetes vai drāniņas paliek krāsa, apģērbu ieteicams mazgāt atsevišķi.
Sasaldē pirms mazgāšanas
Pirms mazgā no pūkaina auduma izgatavotu apģērbu, uz brīdi ieliec to saldētavā. Tas samazinās velšanos.

Ko nozīmē
simboli uz
apģērba
birkas?

Apģērbu var mazgāt veļas mašīnā.
Mazgā norādītajā temperatūrā.
Mazgā tikai ar rokām.
Nemazgā šo apģērbu.
Izmanto sintētikas mazgāšanas programmu.
Mazgā tikai ar saudzīgu programmu.
Tikai ķīmiskā tīrīšana. Te var būt norādīts skaitlis, kas domāts ķīmiskās tīrīšanas veicējam.
Nežāvē centrifūgā.

Cik bieži
JĀMAZGĀ...

Džinsi
Ik pēc 6 mēnešiem
Daudzi no mums neraizējas par džinsu mazgāšanu pēc katras valkāšanas reizes. Mēs veicām nelielu aptauju un noskaidrojām, ka 59% cilvēku mazgā džinsus katru nedēļu! Tikmēr 8% tos mazgā tikai reizi gadā!
Gultasveļa
Reizi nedēļā
Mēs gultā ik nakti pavadām 8 stundas (cerams), tāpēc ir svarīgi gādāt par gultasveļas tīrību. Mikrobiologs Filips Tierno uzskata, ka, lai apturētu nevēlamo baktēriju iekārtošanos mūsu gultās, gultasveļa jāmazgā ne retāk kā reizi nedēļā!
Krūšturi
Ik pēc 3-4 valkāšanas reizēm
Krūšturus var mazgāt nedaudz retāk par citām apakšveļas atvilktnē atrodamajām lietām. Turklāt tie ir dārgi, un pārlieku bieža mazgāšana var likt tiem zaudēt elastību – tad tie nekalpos tik ilgi, kā varētu vēlēties. Mazgā krūšturus spilvendrānā, lai tie nesapītos ar pārējo veļu.
Krekli
Pēc katras valkāšanas reizes
Krekli ir viegli un ērti, taču, mums dienas gaitā svīstot, tie var kļūt netīri un zaudēt svaigo izskatu. Uzliec kreklus mazgāties, tiklīdz pārrodies mājās, lai saglabātu tos nevainojamā formā.